אודות מיקאל

מיקאל (מורדכי) בוזגלו, פעיל חברתי בעיר חולון, נשוי לדנה ואב לנועה, רן ואמה.
פועל ועוסק מזה כ – 5 שנים בהתנדבות מוחלטת ומקדם נושאים חברתיים למען כלל התושבים.
מתנדב במשטרת ישראל כ – 20 שנה.
בעברי עבדתי עבור חברות הייטק בפרויקטים רחבי היקף כגון:
הטמעת מערכות עבור עובדי מדינה שירות התעסוקה בכל הארץ פרויקט של IBM. 
עבדתי עבור משרד הביטחון לתקופה של שנתיים.
עבדתי עבור חברה קנדית שנותנת פתרונות בתחום המובייל,טלויזיה ותכנים עבור עשרות מיליוני תושבים.
מנהל עסק בבעלותי על שם “נועלה יבוא והפצה”יבוא והפצת מוצרי קד”מ ומוצרים בהזמנה אישית עבור כוחות הבטחון. 
שותף בחברת הפקות (כרגע בעקבות הבחירות הקפאתי את פעילותי)
שותף בחברת Hashware  הקשורה לעולם הקריפטו (ביטקוין) 

ניתן לראות שדווקא לאותם בעלי ניסיון הנמצאים במחלקות השונות בחולון, המילה “ניסיון” אינה מוכיחה את עצמה. אחרת כיצד אנו יכולים להסביר את הירידה המשמעותית בחינוך בחולון ?  כיצד נוכל להסביר שהעיר מלוכלכת ? כיצד נסביר שאין הפקות לקחים משלל מחדלים שנעשים דווקא על ידי אותם למודי ניסיון. למודי הניסיון חייבים כל הזמן להכניס שיפורים במסגרת אחריותם (למשל: מחלקת דרכים, פתרונות לתמרורים, מעברי חציה, הכנסת טכנולוגיות חדשניות לפינוי, שיפור ימי האיסוף, נהלי בטיחות, חינוך- יעול הליכי שיבוצים, קייטנות בהישג יד במחיר לכל נפש למען התושבים)  כל אלו ועוד מוכיחים לנו, מעל לכל ספק , שדווקא הוותק וחוסר החשיבה מחוץ לקופסה לא מטיב עם תושבי העיר.

אני חושב שהתגובה הבאה של תושב העיר מסבירה הכל.

אני רוצה ראש עירייה חדש, אחד שחי את השטח, אחד שנושם את אבק המדרכות. רק מועמד שחי את השטח ומסתכל על המצוקות ישר בעיניים ,ללא חשש, אחד שעוזר לנזקקים על בסיס קבוע ולא על בסיס בחירותאחד שעונה גם בשתיים בלילה לצורך פתרון בהול למצוקה, אחד שעבור גור חתולה יפעיל את כל יכולותיו בשביל להציל את נשמתה.
אני רוצה ראש עירייה שחושב מחוץ לקופסא, רואה את החיים אחרת ומהמקום הזה הפתרון יהיה מחוץ לקופסא
המועמד שלי יהיה לו נוהל דלת פתוחה, כי לא תהיה לו דלת, אתם תמצאו אותו כל היום מסתובב בשטח, שם תמצאו אותו והוא ידבר עם כולם בגובה העיניים וללא התנשאות.
ראש עירייה עם יכולות הכלה, גמישות, הבנה ואהבת אדם. רק ראש עירייה כזה יביא את השינוי המיוחל.
אני עוקב אחרי מיקאל בוזגלו כארבע שנים ובזמן הזה הוא היה בכל מקום, נתן פתרונות, הציף בעיות, עזר לנזקקים, עזר להקים אירועים, השתתף בהפגנות בחינוך, מעברי חצייה ועוד
מיקי עזר לכל אדם שביקש ממנו עזרה והפעיל את כל כישוריו, קשריו ויכולותיו למען האחר והנזקק.
רק מיקאל בוזגלו, בגלל שהוא חי את העיר, חי ונושם את השטח ומעל הכל אוהב

את שירותי הצבאי התחלת כלוחם ביחידת שמשון. לאחר מכן בעקבות פציעה נשרתי משירות קרבי ועברתי להיות לוחם אש תעופתי בבסיס חיל האוויר תל נוף.נכון להיום את שירות המילואים אני עושה בתחנת הכיבוי בחולון.
אישור  שירות חובה לחץ כאן 
אישור  תעודת הערכה לחץ כאן 

מיום היוולדי.
את מרבית ילדותי העברתי בקרית שרת.. נכון להיום מתגורר בנאות שושנים.

אני מתמודד מטעם עצמי בלבד.
לא חברנו לאף מפלגה לקבלת מימון. אנחנו רצים ברשימה עצמאית למען התושבים.

התשובה היא לא!

אני מאמין ביכולת של האדם לראיה מרחבית, פתרון בעיות תוך חשיבה מחוץ לקופסא, היכולת להיות קשוב לתושבים תוך כדי ניתוח מצבים בזמן אמת.

אני מאמין שהדבר החשוב ביותר הוא הרצון האמיתי לסייע לתושבים ולעבוד עבורם.

במשך כחמש שנים, מידי יום, אנו חיים את השטח. רואים את הבעיות, מקשיבים למצוקות התושבים ומנסים לסייע, עד כמה שניתן, לכל פונה.

בשנים האחרונות נכחתי באינספור ישיבות מועצה. למדתי את הפרוטוקולים, בחנתי וחקרתי את חלוקת התקציבים והקשבתי בסבלנות לכל מה שנאמר.

חברי המועצה הצביעו והגישו שאילתות, אך אני, ללא זכות הצבעה במועצה, הצלחתי להשפיע ולהוות גורם משמעותי בקידום וטיפול בנושאים רבים שתושבי העיר הציפו.

יש לי חברה למוצרי קד”מ כבר 13 שנה. נועלה יבוא והפצה. החברה מתעסקת ביבוא והפצת מוצרים הן לעסקים והן לתעשיות הביטחוניות.בין לקוחותינו: עיריית תל אביב-יפו, משרד הבטחון, תעשיה אווירית, משטרת ישראל, חברות הייטק ועוד…

בנוסף שותף (כרגע הקפאתי את הפעילות בגלל הבחירות וההתעסקות בנושא) בחברת הפקות.

בנוסף שותף בחברת HASHWARE  הקשורה לעולם הקריפטו (ביטקוין)

שלושת ילדי המקסימים לומדים בחולון. בתי הגדולה לומדת בתיכון איילון במגמת “נחשון” . בני רן השנה ילמד בחטיבת זלמן ארן, קמפוס קרית שרת.
בתי הקטנה ממשיכה ללמוד בבית ספר משה הס.

התשובה היא לא.

אני מתנדב במרחב איילון כבר משנת 2000.  ההתנדבות במשטרת ישראל החלה עוד מימי התיכון במסגרת פרוייקט “מחויבות אישית” וממשיכה עד היום.

למדתי סמסטר אחד באוניברסיטה הפתוחה, בחוג למדעי המחשב.

לאחר מספר קורסים, הגעתי למסקנה, שאני צריך לשנות כיוון וצורת הלמידה באוניברסיטה, לא מתאימה לאדם שאני.

 

איך הכל התחיל ?

לפני שנים ראיתי פוסטים של הפעילה החברתית ליאורה פור מ”המשמר החברתי”. פוסטים בהם היא מציגה תמונות וכתבות על בעיות בניהול ומחדלים של העירייה. מאוד סיקרן אותי להבין על מה היא מדברת..  פגשתי בליאורה וגם הייתי לראשונה בישיבת מועצה על מנת להבין כיצד דברים מתנהלים, כיצד החלטות מתקבלות ובכלל להבין איך הארגון הזה שנקרא “עירייה” פועל.

לאחר שנוכחתי בישיבת המועצה הראשונה, לא האמנתי שככה מתקבלות החלטות בעיריית חולון.
 
החלטות שמשפיעות באופן ישיר על איכות החיים שלנו ושל ילדינו. הנושא סיקרן אותי והתחלתי להיות יותר ויותר מעורב בנעשה בעיר.
התחלתי לכתוב בפורומים ולפתע ראיתי שנחסמתי, בגלל שאסור היה לי להעביר ביקורת על צורת התנהלות כזו או אחרת.
שוקי בן יוסף פתח פורום “פורום חולון לתושבי חולון”, שלימים יהפוך ל “חולון אונליין” ומאז התחלנו לעדכן ולדווח למען התושבים. דיווחי שטח ועדכונים על כל מה שקורה בעיר חולון. הכל בהתנדבות מלאה. הדף הכיל ומכיל בתוכו את כל מה שקורה בעיר חולון. במרוצת השנים הפורום הפך לבמה החזקה ביותר בחולון, תוך מתן דיווחי שטח בזמן אמת, עדכון על מחדלים, בעיות ומפגעים שרק בזכות החשיפה האדירה של הפורום זכו להתיחסות מצדה של העירייה. עם השנים, כשהמשכנו להגיע לישיבות המועצה ולראות את המחדלים בשטח, לא יכולנו לשבת בחיבוק ידיים.
 
הטייטל “ראש עירייה” ממש לא רלוונטי ולא מעניין. הדבר החשוב ביותר זה להיות ראש עירייה שמחובר לתושבים, כי בסופו של דבר עיר = תושבים. הבנתי שהמשאב הזה חסר והחלטתי להציג את התמודדותי לראשות העירייה תוך ההבנה הברורה, שאני, ביחד עם כלל הצוותים המיקצועיים, נעשה את זה ובענק. הכל למען התושב. 

ראש העירייה החברתי הראשון בישראל

בוודאי. השידורים שאנו מעלים מגיעים לחשיפה של אלפי תושבים. היום, בעידן הפייסבוק בו הכל זמין ונגיש. בעידן בו המידע עובר בקצב מטורף, הרשת החברתית היא במה אדירה להציג דברים למען כלל התושבים. השידורים הרבים הללו נצפים על ידי עובדי עירייה בכירים, הלמדים המון מסרטונים אלו.  

לדוגמה: 

החניון המסחרי בקרית שרת, שם הייתה התנגדות במשך שנים לשפץ את המקום. בעקבות שידורים חוזרים של המצב העגום, העירייה החליטה לשפץ. נושא קריסת העצים המהווה סכנת חיים. לאחר סיקור של קריסות רבות ברחבי העיר, ראינו לפתע סגירה של רחובות וטיפול מאסיבי בנושא הגיזום. הצפת נושא גינת השומרונים. החלפת התמרורים, ברחבי העיר, שאינם תקינים, הצפת ההזנחה בכיכר ויצמן, השיפוץ במרכז של ג’סי כהן,  הצפת נושא המחסור בפחים.  בעקבות החשיפה והצגת הנתונים שנעשו, בזכות “המצלמה המשוטטת”, המקומות עוברים מתיחת פנים. 

לצפייה בסרטונים לחצו כאן

כפי שציינתי ואמשיך לציין, מוטי ששון עשה רבות למען העיר חולון ואף אחד לא יקח לו את זה.
 
יחד עם זאת, לאחר רבע מאה, צריך להבין שחייבים רענון בשורות
בשנים האחרונות חולון נמצאת בצניחה חופשית כמעט בכל תחום שניגע בו:
רמת השירות לתושבים
המיסים הגבוהים
רמת הניקיון הירודה
ירידה משמעותית בחינוך
התשתיות הירודות

כל אלו ועוד מוכיחים לנו, מעל כל ספק, שיש צורך בשינוי. או במילים אחרות מוטי מספיק 

שיווק בינלאומי, פשוטו כמשמעו, שיווק לכלל העולם. שיווק קידום ומכירת מוצרים לפי דרישה ברחבי העולם. כמי שמנהל חברה ליבוא והפצה, יצא לי, לא מעט פעמים, לבקר במפעלי הייצור, ללמוד את הליכי הייצור  ולתפעל את המערכים הלוגיסטים. שיווק מגוון רחב של מוצרים בשווקים השונים.

אבטחת מידע וסייבר “פצחן” – עוד בהיותי נער, תחום המחשבים מאוד סקרן ועניין אותי. את מרבית שעות היום העברתי מול מחשב, חוקר ולומד. את הידע שרכשתי, ניצלתי בבגרותי, בתרומה למאבקי המדינה מול אתרים עויינים. חדירה לאתרים והעברת מידע לגורמים רלוונטים.

אז מה היא חולון עבורי?

חולון עבורי, זו העיר שבה גדלתי מגיל אפס.
חולון עבורי זו הילדות בקרית שרת, בית ספר זלמן ארן שבו למדתי .
חולון עבורי זה היה ללכת אחרי הלימודים בכתה ג’ לאולם הספורט ולראות את הלהקה הגרוזינית במיטבה שרוקדת עד שעה 19:00 בערב ולחשוב שמדובר במופע הכי טוב בעיר.

חולון עבורי זה היה לקנות מתנות מאבי פופ במרכז המסחרי ואז לפתח רק 5 תמונות בקודק צמוד לאבי פופ , כי זה היה יקר .

חולון עבורי זה היה ללכת לאכול את הפלאפל ליד אבי פופ לראות את הציפס איך הוא מתנפח ולהתלהב כאילו מדובר ביצירת אומנות.
חולון עבורי זה טיולים בחולות מולדת, לחפש עצמות של בעלי חיים ולהנות מהצמחיה הרבה שהייתה דאז. 
חולון עבורי זה היה סבוי 77, עם השיר המדהים שההנו מדקלמים “הולכים לסבוי שהמוס על השיער ….”.
חולון עבורי היה אתר החוסמה וחיפוש עצי השקמה טיפוס על העצים ואיסוף הג’מוסים מהעץ.,לטפס על הדוידקה המפורסמת ולנסות להתגנב לבאר המים הסודית  . לאסוף מהריצפה את קליפות הצנוברים ולטגן אותם.
חולון עבורי זה המכולת המיתוליגית בקרית שרת ליד גן הפיל של מרגלית, ללכת לקנות את הקשה של הלחם להוציא ממנו את הלבן ולדחוף מלא שוקלד השחר.

חולון עבורי היה ללכת לחולות ולגלוש על חתיכת פלסטיק של חברת החשמל בדיונות.
חולון עבורי היה ללכת לויטמן עם הילדים ולקחת ארטיקים  ואחר כך לקפוץ לאוסם ולקחת במבה אדומה  
חולון בשבילי זה ללכת לאגם האבוד ולשוט על רפסודה שבנינו .ליד העץ הבודד

חולון עבורי היה ללכת למשחקים של צפרירים חולון לרדת למגרש בסוף המשחק ולראות את משה רום ז”ל.
חולון עבורי היה לשחק בגינות גוגואים ותקע סכין.

חולון עבורי הייתה יפה,נקייה,מטופחת,בניה מבורכת זו הייתה חולון בשבילי.

היום חולון בשבילי היא אותה חולון שאני אוהב ולא אוותר בעבור שום עיר אחרת בעולם.

חולון עבורי נכון להיום היא עיר שזקוקה להפעלה מחדש בשפת המחשבים עדכון תוכנה.יש המון דברים יפים בחולון. אף אחד לא יקח למוטי ששון את הדברים המדהימים שנעשו בעיר רק שבשנים האחרונות חולון מתדרדרת בקצב מפחיד. הצפיפות הנוראית (העיקר לבנות עוד ועוד בלי מחשבה בלי תכנון) . מצוקת החניות,
הניקיון והחובבנות של כל נושא התברואה בחולון (הפעם אני לא מדבר על אחריות תושבים שגם חלקם המועט אשם אני מדבר על רוב התושבים שהם בסדר) מצד העירייה ומקבלי ההחלטות חולון בלא מעט מקומות נראת כמו החצר האחורית של מוגדישו,נושא החינוך נושא ההתיחסות של מינהל החינוך לתושבים, זה דבר שבכל מחלקת שירות עיסקית נורמלית מזמן חצי מהמחלקה היו מפוטרים כבר באותו היום, המוזיאונים והגנים הרבים שבתכלס כמעט ריקים מתוכן, כל נושא הרווחה והסיוע לתושבים שבאמת זקוקים לוקה בחסר. הבירוקרטיה המטורפת לקבלת היתרי בנייה, חוסר היכולת לקבוע מדיניות תוך אכפתיות אמיתית לזוגות הצעירים בנייה של שלושה חדרים במחיר שלא יעבור את 1.3 מיליון (כן זה אפשרי וקל) חוסר היכולת להיות חדשניים לשנת 2018 , חוסר היכולת לארגן כרטיס תושב אמיתי שהתושב באמת ירגיש שיש לו כרטיס תושב בעל משמעות (בדיוק כמו שיש בתל אביב,רק ששם זה כרטיס תושב אמיתי שמקנה המון הטבות לתושב העיר “דיגיתל”) . ההזנחה הפושעת של הגינות הציבוריות והלכלוך הרב, חוסר הניקיון מצד מחלקת גנים ונוף, חוסר היכולת לעבוד במקצועיות ולמפות את כל העצים ולעשות טיפולים רציניים (כבר עכשיו קורסים עצים וענפים וזו רק ההתחלה) מעברי החצייה המחוקים וחוסר מציאת פתרון נורמלי לנושא חשוב זה.

מה שטוב אנחנו יודעים מה שלא טוב ומציק לתושבים את זה צריך להציג כי כל מי ש”מתלונן” כאן אכפת לו ,אכפת לו כי הוא רוצה עתיד טוב יותר לילדיו,למשפחות ורוצה איכות חיים טובה יותר

 אני מביא את האג’נדה (סדר יום). יחד איתי יעבדו אנשי מקצוע רבים, בעלי ניסיון, כל אחד בתחומו, אשר יחד נפעל לקידום מטרתנו המשותפת וה”אני מאמין” שלי.

האג’נדה של מוטי ששון, ב-15 השנים האחרונות, הוכיחה את עצמה, כלא תורמת לעיר.

אני מבטיח לשנות את סדרי העדיפויות ולשים את התושב במקום הראשון.

עידן חדש בחולון – תוכניות לביצוע:

אנו, שמגיעים מעולם של עשייה ומדדים בשטח על ביצוע פרויקטים, מבינים את החשיבות של העשייה. מצע עבורנו הוא לא סיסמאות, אלא דרך כללית להראות את ההשקפה וכיצד אנו הולכים לעשות את הדברים למען התושבים.

וזיכרו: אם זה לא פשוט – פשוט זה לא יהיה.

חינוך:

מספר בתיהספר בחולון עומד על 58.  מספר התלמידים עומד על 28,361
(
הנתון מתייחס לבתי הספר היסודיים, חטיבות הביניים והתיכונים מתוך אתר מדלן).

מערכת החינוך כיום היא ברמה בינונית.

·       שינוי סדרי עדיפויות והעברת תקציבים נוספים לתחום החינוך.

·       טיפול יסודי בתחום מצבם הפיזי והתחזוקתי של מוסדות החינוך בעיר.

·       התאמת התכנים וסביבת הלמידה לעידן המאה ה- 21.

·       הסעות עבור ילדי חינוך המיוחד – ללא הגבלה של רדיוס או כל התניה כזו או אחרת.

·       שמירת הרצף החינוכי  -שת”פ מובנה בין מנהל החינוך לחברות העירוניות קהילה ופנאי ובידור ובילוי.

·       פתיחת בתיהספר בכל יום בין השעות 15:00 ועד 20:00 לצורך לימודי ליבה ושיעורי בית.

·       התניית קבלת מלגת סטודנט מהעירייה במתן שיעורים פרטיים לתלמידים.

·       שיבוץ מדריכי הנוער של בתיהספר בשעות אחה”צ, לצורך העברת שיעורי העשרה וכן, פיקוח על שיעורים שיתקיימו 
        באותן שעות.        

·       הכנסת ציוד טכנולוגי מתקדם ומעבדות חדשניות לבתיהספר.

·       החדרת שיעורי תודעה בכלל בתיהספר מכיתה א’ -יב’.

·       החדרת שיעורי התנהלות פיננסית לכיתות י’-יב’.

·       חיזוק מקצועות לילדים.

 

 

לא סתם אומרים – הילדים של היום הם העתיד של מחר, אנו מאמינים שיש לעשות שינויים משמעותיים בכל הנושא החינוכי בעיר.

שמירת הרצף החינוכי.

חיזוק מקצועות לילדים.

התאמת התכנים וסביבת הלמידה לעידן המאה 21.

החינוך המיוחד – הקמת ביתספר בחולון לחינוך המיוחד, דאגה אמיתית וסיוע לילדי החינוך המיוחד בלימודים מותאמים ויצירת פעילויות רבות עבור אוכלוסייה מקופחת זו, כולל בניית כל המעטפת והשירותים להם זקוקים גם הם וגם ההורים התומכים.

כיום, המצב בחינוך המיוחד הוא כזה: התקציבים מנוהלים על ידי מחלקת הפרט. יש לדאוג שבמחלקה זו יישבו אנשים שחיים את הנושא ומכירים אותו לעומק. ועדות ההשמה בחולון הן טראומטיות וקשות מנשוא. אין שקיפות. הורים רוצים שנושיט להם יד, שנלווה אותם. ההסעות שמגיעות לכלכך הרבה ילדים – ולא מגיעות בפועל. הסייעות שמועסקות על ידי חברותבת שאינן מעורות בחינוך המיוחד. הסייעות לא מקבלות הכשרה, ומעצם העניין אינן מבינות את העבודה ואופן הטיפול באוכלוסיה זו. אסור להורה להביא סייעת שמכירה את הילד ושהמערכת תשלם לה. רק בחולון. 

600 ילדים יוצאים אל מחוץ לחולון. 600 ילדים. חלקם להרצליה וכפרסבא, ללוד, לאשדוד. למה????

גם הילדים והבוגרים בחינוך המיוחד רוצים להיות חלק ממסיבות העיר. המסיבות לא מותאמות. הפעילויות לא מותאמות. הקייטנות לא מותאמות. ההורים של הילדים/הבוגרים הללו חלשים. אין להם כסף לשלם על קייטנות ועל תוספת של סייעת לקייטנה. נושא החינוך המיוחד הוא נקודה רגישה (אצלי בכל אופן), ולכן נבצע מהפך אמיתי בכך שנפעל להקמת  ביתספר ייחודי וחדשני, עם כל הטכנולוגיות שיסייעו לאותה אוכלוסייה.

הסרת המגבלה של ההסעות.

הכשרת סייעות ותגמול סייעות על עבודתן.

הפקת אירועים אחת לחודש – אירועים שמתואמים לחינוך המיוחד: פינות שקט, הפעלות ייחודיות ושיטות הפעלה שייוצרו במיוחד עבור אותה אוכלוסייה.

הסעות לחינוך המיוחד – ללא הגבלה של רדיוס מינימלי או התניה כזו או אחרת.

מתן מענה מקצועי ושירותי לכלל תושבי העיר שמגיעים למינהל החינוך – אנו נשפר בצורה ניכרת את רמת השירות לתושב. אנו נשפר את כל הליכי השיבוץ ונעשה את ההשתדלות המקסימלית לסייע לכלל ההורים.

עניי עירך קודמים לכל 
בחולון לא מעט מקרים בהם יש משפחות רבות שאין לה
ן אוכללאף אחד אין תעודת ביטוח“, ולפעמים תושבים מוצאים עצמם מול חסרים אדירים שאפילו אין כריך לילד. וכן, זה קייםדוגמאות נוספות במקרי קיצון בהם דירות של תושבים נשרפות, וביןרגע, אותם תושבים מוצאים עצמם בחוסר ידיעה וטראומה אדירה. אנו נדאג, בתור העירייה, לסייע לתושבים (שכל הזמן דואגים לשלם את המיסים לעירייה) – נדאג להם לדיור לחודש עד שיתארגנו.
התוכנית היא להעתיק את מיקום פעילות העירייה
, השוכן כיום בבניין ברחוב ויצמן 58, למבנה חדש שבו ירוכזו כלל מחלקות העירייה, ואת מבנה העירייה הקיים להפוך למעונות עבור סטודנטים ועבור תושבים שנקלעו למצבי קיצון וצריכים זמן להתארגנות. לזה קוראים ערבות הדדית. חולון ברווחה תיהיה הרבה יותר קשובה לבעיות האמתיות של התושבים שידם אינה משגת, ותעמיד לרשותם את כל הכלים הדרושים להם, ובכך תוכל להצדיק את המילה רווחה“.

יוקם מבנה שכל ייעודו הוא חלוקת אוכל לכל מי שצריך: מחסן לוגיסטי למען תושבי העיר, שבו יהיו מחלקות שלמות החל מביגוד וכליבית, ועד מזון. 
סיוע לקישים עריר
יים – ליווי קשישים ומעוטי יכולת. 

מכנים אותם בשמות מגדר  – “האנשים השקופים”, “עובדי קבלן”, “שוק עבדים”.

השכר שלהם זעום, היחס אשר מקבלים עובדי הקבלן הוא מחפיר ומזלזל, על פנסיה נורמלית- אין בכלל על מה לדברבחגים חלקם אפילו לא מוזמנים להרמת כוסית. אלו רק חלק מהדברים עימם נאלצים להתמודד עובדי הקבלן ברמה היומיומית.

אני מכיר את התופעה היטב ואני כואב, אני כואב ולא מבין כיצד הגענו למצב הזה שיש איפה ואיפה בין עובד לעובד. מדוע מנהלים מרשים לעצמם בכלל להבדיל בין עובדים ולרמוס את הזכויות של עובדי הקבלן?

אותם עובדי קבלן לא יכולים להרשות לעצמם להתקומם או לזעוק את זעקתם וכאבם. 
הסיבה הפשוטה היא שמבחינת אותם מעסיקים הם עוד מספר תעודת זהות ולא אנשים עם משפחות שעובדים קשה לכלכל את ביתם ולהתפרנס בכבוד. 
השיטה בה מחפשים לחסוך על חשבון ביצוע מכרזים ו/או פרויקטים
, פוגעת בסופו של דבר בנו, האזרחים.

עובדי קבלן המשתכרים בשכר זעום ללא תנאים נאותים הם חלק מההתנהלות כשוק עבדים, וצר לי שכך אני מתבטא.

אני לא מאמין בשוק עבדים. אני לא מאמין בשיטה הנפוצה של עובדי קבלן.

אין איפה ואיפה בין עובדים. כל עובד הוא הטופ של הטופ ויש לדאוג לתנאים הטובים ביותר עבור העובדים. יש לדאוג  לקליטת עובדי הקבלן כעובדי עירייה, לרבות סייעות ומלוות.

 

עובד שמתוגמל כראוי, עובד שמגיע מחוייך לעבודה, עובד שמגיע עם תשוקה לעבוד – הוא עובד שהתפוקה שלו הרבה יותר טובה והמרוויח העיקרי הוא התושב שמקבל שירות אדיב ומקצועי. 

יש לדאוג לתגמול העובדים ולגרום להם להבין שהם לב ליבה של כל מערכת העצבים הזו ושללא עבודתם המדהימה, העיר הזו תהיה משותקת.

אצלנו העובדים ילכו זקוף ויגיעו מחויכים, כי ההון האנושי זה הדבר החשוב ביותר בכל ארגון.

גם נושא הטבות עובדים, כגון: טיולים, ימיכיף סקטוריאליים, הנחות וקבלת כרטיס עובד עירייה – יחולו על כלל העובדים, כי אף אחד לא טוב יותר מהשני.

אנו נכניס בנוסף לימי הצהרה גם ימי בחירה. בזמן יציאה להשתלמות לא יורדו ימי עבודה.

בעיניי, כלל העובדים שווים וכולם יקבלו את היחס האדיב ביותר והתנאים הטובים ביותר. 

בשנים האחרונות, חולון אינה נקייה בלשון עדינה. אלפי פחים נמצאים ברחובות כדרך קבע, תדירות הפינוי אינה מספקת,כמויות הפחים אינן מספיקות, הפחים הנמצאים היום במרחב הציבורי (טמוני קרקע) אינם מתאימים לשנת 2018, במחלקת התברואה אין מספיק צוותים שדואגים לניקיון שוטף של הצירים המרכזיים כבדרך קבע. עיריית חולון מחזיקה ברשותה כ 17 משאיות לפינוי אשפה. נהלי הבטיחות היום במחלקה הם ברמה ירודה ביותר. להזכירכם, חולון קיבלה במשך עשרות שנים חמישה כוכבי יופי במרמה. המועצה לישראל יפה קיבלה משרדים ובפועל העניקה את הפרס של חמישה כוכבי יופי. בפועל העיר אינה נקייה. ההשקעה הכספית מנותבת למקומות הלא נכוניםיש לעבות את נושא התברואה בכוחאדם ובעוד מכונות טאטוא. במקום להשקיע במוזיאונים מיליונים, יש לטפל בנושא התברואה והחינוך.

באתר הבית של עיריית חולון מתהדרים בציטטה הבאה: 

חולון זוכה מדי שנה לפרסים על היותה עיר נקייה המקפידה על סביבה נעימה וחזות מטופחת. מחלקת תברואה וסביבה מופקדת על טיפוח איכות החיים והסביבה בעיר ומטפלת במגוון נושאים שביניהם:

פינוי אשפה, מחזור פסולת, גזם וגרוטאות, ניקיון רחובות, כבישים ומדרכות, הקמת מוקדי מחזור לאיסוף בקבוקים, נייר, דיסקים וסוללות, איסוף קרטונים ברחבי העיר, הסברה לתושבים. “

בפועל, השטח מציג תמונות אחרות לגמרי:
* פחים פזורים על המדרכות
.
* פחים פזורים על גבי הכבישים
.
* הפחים אינם מוחזרים במשך שעות לביתני האשפה
.
* רחובות ראשיים מלוכלכים
.
מערך התברואה בעיריית חולון חייב לעבור ארגון מחדש.
 יש להעתיק את המודל של עיריית תלאביב – יפו ולדאוג שעובדי התברואה יהיו עובדי עירייה.
על יחידת התברואה בעירית חולון להקים תתי
מחלקות בתחומים הבאיםהדברה, הפרדת פסולת, ניקוי רחובות ופינוי אשפה וגזם ותחנות תברואה.

 

בצירים ראשיים ובמוקדי בילוי ומסחר, יש לדאוג לפינוי האשפה על בסיס יומי ולעיתים אף מספר פעמים ביום.
פינוי אשפה בצירים וניקיון הרחובות צריכים להיות מבוצעים בכלל אזורי העיר בתדירות של לפחות ארבע פעמים בשבוע.
מערך התברואה יתוגבר ליותר אנשי צוות על גבי משאיות הפינוי ובכך ירוקנו ויוחזרו באופן מיידי לביתני האשפה.
ניקיון הרחובות המרכזיים יבוצע על בסיס יומי לאורך כל שעות היממה עד לשעה 22:00.
הקפדה יתרה על נהלי בטיחות
, שייושמו בהדרכות והכשרות לעובדי התברואה.
הכנסת כלים חדשניים לניקיון הרחובות הראשיים,
 תוך ניצול נכון יותר של הזמן – ניקוי יותר שטח במינימום זמן.
הפיכת חולון לעיר הנקייה ביותר בישראל
.
מתן מענה שירותי ומקצועי לכל פניה שתתקבל באגף בנושא החלפת פחים והוספת פחים.
החלפת טמוני
קרקע ישנים לטמוניקרקע בעלי קיבולת רבה יותר. 
סילוק ה
צפרדעים מכל רחבי העיר.
לצפייה בכלי ט
אטוא לשיפור ניקיון העיר לחצו כאן
לצפייה בפתרון שיחליף את טמוני
הקרקע והצפרדעים הנמצאים היום ברחבי העיר לחצו כאן 
לצפייה במצב התברואתי היום בחולון לחצו כאן
להאזנה בגלי צה”ל על המצב התברואתי בחולון לחצו כאן 

כבר בשנת 2015 הבנו את הצורך האמיתי של מנהלת השכונות. ראה כתבה בנושא  
בחולון 27 שכונות, האינטרס שלנו הוא שבכל שכונה תהיה מנהלת שכונות, בניגוד למדיניות של היום. מנהלות אלו יהוו מבחינתנו שלוחות נוספות של העירייה באותן שכונות. עבורנו זה דבר שהוא מחוייב מכורח המציאות. 
אני רואה בזה כוח עזר אדיר, כי נציגי השכונות הם אלו שירכזו את הבעיות והבקשות באותה שכונה. לזה קוראים שיתוף אמיתי.
כל מנהלת היא בעצם שלוחה של העירייה, שלוחה שתושבים מאותה שכונה יוכלו להגיע למנהלת ולא יצטרכו להגיע למבנה העירייה. במנהלת זו יהיו אנשי מקצוע שכל תפקידם יהיה לתת שירות מקצועי ופתרון בעיות עבור התושבים.
שילוב ומעורבות אמיתיים בין התושב לבין העירייה, מתוך הבנה שאנו עובדי העירייה, עובדים עבור התושב ולא להיפך.
הקמת מינהלת זו תשפר את איכות חיי התושבים באותה שכונה ללא היכר.

נכון לעכשיו, אגף התשתיות ממונה על הטיפול בנושאים הבאים:

* ביצוע ת
יכנון מפורט, הכנה למכרזים, פיקוח צמוד ופיקוח עליון לאחזקה, שיקום והקמת פרויקטי פיתוח ברחבי העיר.
* איסוף, ריכוז ועיבוד נתוני תשתיות לצ
ורכי תכנון פיזי של כבישים ותשתיות.
* תיאום עבודות תשתית עם הגורמים במנהל, בעירייה, חברות עירוניות וחברות בתחום התשתיות.
* בחינה ות
יאום מקצועי לעבודות תשתית של גורמי פנים וחוץ עירוניים בשטח העיר. 


מרבית התשיות בעיר חולון מיושנות ואינן עומדות בעומסים של ימינו.
קווי מים – תוכנית למיפוי של רחובות אשר בשנים האחרונות הוצפו (כדוגמת רחובות ההסתדרות והפלד), הפעלת ציוד חדשני לצילום הקווים, ניתוח המצב והחלפת קווים. 
רחובות מרכזיים – גירוד כבישים וביצוע אספלט מחודש וייציב למען נסיעה טובה ובטוחה יותר.

בחולון מספר יציאות וכניסות: (רחובות) לוי אשכול, הלוחמים, שדרות ירושלים, המלאכה, משה דיין, דרך קוממיות. נושא הפקקים ביציאה מהעיר הפך לבלתי נסבל בעקבות תוספת של עשרות אלפי רכבים. לזה נוספה הנקודה שעוד ועוד מבנים ושכונות חדשות נבנים בקצב מהיר, מה שיגדיל משמעותית את כמות הרכבים בעיר,ובכך יגרום לפקקים רבים יותר בעתיד הקרוב.

אל לנו לשכוח שרמת התחבורה הציבורית בחולון אינה מספיק גבוהה. יש לדאוג למוניות שירות בחולון, דבר שיקל על הרבה מאוד אנשים, יצמצם את התחבורה הפרטית, ויהווה פתרון לתושבי חולון לנסיעות ממקום למקום ברחבי העיר בתדירות גבוהה ביותר, דבר שממש חסר היום בחולון. יש לשים משקל כבד על עתידו של רחוב סוקולוב בתוואי הרכבת הקלה, ולעשות כל מה שניתן מול גורמי הממשלה לעשות את הרכבת הקלה לרכבת תחתית.

בנוסף, מצוקת החניות מצריכה חישוב מסלול מחדש. אנו נדאג לעשות כחול-לבן ותו-תושב חניה לתושבי העיר בכל רחבי העיר, ומי שאינו תושב העיר ישלם. ברחובות רבים בהם המדרכות רחבות מאוד – יש לצמצמם ולדאוג לחניות נוספות.
פרויקט “מהיר לעיר” – פרוייקט נתיבי התחבורה הציבורית של משרד התחבורה
.

תחושת הביטחון היא דבר חשוב לתושב. רמת הביטחון משפיעה באופן ישיר על איכות חיי התושבים.
גל הפריצות, חיסולים, גניבות, אלימות, תאונות הדרכים, עבירות רכוש, עבירות נגד גוף, עבירות מין, עבירות מרמה ועוד… כל אלה יכולים להצטמצם פלאים על-ידי עיבוי הכוח המשטרתי בליווי סיורים משולבים והכשרת פקחים. לא נאפשר גביית כסף מהתושבים עבור ביטחון. אנו נחזיר לתושבים את אגרת השמירה ונשאיר את השיטור המשולב למען הביטחון של התושבים. בנוסף, נעבה את הפעילות של המתנדבים כבר משלב המחויבות האישית, ונגביר נוכחות במרחבים הציבוריים. לזה נוסיף טכנולוגיות חדשניות שיסייעו לנו לשמור על החוק והסדר במרחבים הציבוריים. חולון המונה כ- 210,000 תושבים מתופעלת על ידי תחנת מרחב איילון, שזו נותנת מענה לחולון, בת-ים ואזור. בנוסף יש את תחנת בת-ים. 
אגף הביטחון בעיריית חולון אחראי על הנושאי םהבאים:
* אבטחת מוסדות החינוך בעיר.
* אבטחת מתקני העירייה השונים.
* הכנת העירייה להתמודדות במצבי חירום, כולל ארגון הכשרה וציוד לחירום – כאן יש לדאוג למחסן לוגיסטי עבור כלים לחירום ותחזוקה שוטפת.
* טיפול במקלטים – היום מצב המקלטים גרוע. אנו נדאג למפות את כלל המקלטים ולדאוג שכלל המקלטים בחולון יהיו ראויים וערוכים לשעת חירום.
* ניהול הביטחון באירועים עירוניים תחת כיפת השמיים.

בנוסף, יש להקים צוותים נוספים של מחלקת אגף הביטחון, ללא קשר לשיטור העירוני. מטרת סיירות אלה תהיה לפטרל בשטח ולוודא שהנושאים בהם מטפלת המחלקה מבוצעים כשורה, כגון: אבטחת מוסדות החינוך, ביקורות מקלטים – יחד עם פיקוד העורף, סיורים בבתי-הספר (מלבד הסיורים של המשטרה). 

אין על חדשנות, וללא ספק – לראות התחדשות של מבנים עתיקים בני 50 שנים, למשהו חדשני זה טוב לתושבים, זה טוב לעיר ולנראות הרחובות וגם לביטחון וחיזוקי המבנה.

יחד עם זאת, לפני שמתחילים בפרויקטים של תמ”א, צריך לבדוק את ההיתכנות האמיתית, שמירה על הסביבה ומרקם השכונות. צריך לעשות את זה חכם עלידי קיצור הליכי ביורוקרטיה, לדאוג להכנת תשתיות ראויות וחניות תתקרקעיות כתנאי הכרחי לפני תחילת תמ”א בכללקיצור הליכי ביורוקרטיה מול היזמים, ליווי, פיקוח ובקרה של נציגים מהעירייה שיפקחו על המיזמים.
בעיריית הרצליה הקפיאו את הבנייה במסגרת תמ”א 38 במרכז העיר ומתכוונים לווסת את המשך הבנייה ביתר חלקי העיר, “יש צורך בהתאמת התשתיות במרכז העיר למספר התושבים”

כמי שחי בשטח מי לא מכיר את ההודעה שאנו מקבלים הפניה טופלה שבפועל שום פניה לא טופלה,הרושם והתחושה החזקה הקיימת היא שאין לנו התושבים אוזן קשבת שאין טיפול מיקצועי לבעיות שלנו התושבים כל מערך השירותי בעיריית חולון חייב לעבור מהפך של ממש.
הכשרת צוותי המוקד העירוני במענה וטיפול בפניות לקוח.יש לדאוג לסינרגיה בין המחלקות השונות לביצוע טיפול בתקלות באופן יעיל מהיר ומיקצועי.הכנסת חדשנות למען שירות התושב,כלים טכנולוגים וקיצור הליכי בירוקרטיה למען התושב.
טיפוח ההון האנושי במחלקת השירות, במחלקת פניות הציבור ובמוקד העירוני.מעקב אמיתי אחר כל תלונה ותלונה של לקוח מרגע קבלת הפניה ואת לסיום טיפול בפניה.מנהלת השכונה תסייע בהורדת לחצים על מוקדי השירות בעירייה ובכך רמת השירות תשתפר. 
שקיפות ושיתוף הציבור – חשוב מאוד שבפרויקטים של העירייה יהיה שיתוף הציבור ושקיפות מלאה. ההבנה הבסיסית היא שהתושב צריך לקבל את השירות האדיב ביותר , המיקצועי ביותר והאיכותי ביותר. 

שתפו לחברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן